Seni seçtim Ghost!

Hi Guys!

Çoğu insan gibi düzenli bir blogger olamadım. Her seferinde bu son dediğim dördüncü bloğumu Ghost ile kurdum. Belki şans ve yazma şevki getirir diye subdomain adını klasik blog yerine read kelimesi olarak aldım. Bakalım etkili olacak mı.

Bloğun ilk yazıları genelde az ve öz olur. Aynı hasta ziyaretine gitmek gibi. Ben de öyle yapacağım ;)

İçerikte bizi ne bekliyor?

Beni tanıyan biriysen direkt sadete atlayabilirsin ;)

Unicrow'da Designer olarak çalışmaktayım.

Kendi çalışmalarımı, edindiğim her çaptaki tecrübelerimi, öfkemi, mutluluğumu kısaca beni ben yapan tüm değeleri ve bilgileri halka açık sunacağım.

Gelecekteki yazılarımda imla hataları, yanlış bilgiler görürseniz çekinmeyin yapıştırın tokat gibi cevabı. Buna gücenmem, hatta kızmam bile. Ama düşünce biçimime veya fikirlerime sataşmayın. Sonra kimse alamaz sizi elimden. Akrep burçluyum. Tersim pistir valla.

Sadete gelelim

Teknolojik ve sektörel konularda sık eleyip, ince dokuyacağım. Bunun nedeni; çok hızlı ilerleyen teknolojiye yetişemiyorum arkadaş! Yetiştiğim konulardaki yazılarımın üstünden aylar geçtikten sonra biri kalkıp soru soruyor. "Şunu nasıl yaptınız?" Gel de cevap ver şimdi. Konunun üstünden geçmiş aylar yıllar o soru sorulur mu hiç!

Aslında bu detay sadece benim başıma gelmiyor, her blogger bu sorundan müzdariptir. Neyse,

Ghost nedir?

Öncelikle sadece rahat yazı yazmak için mükemmel bir sistem olduğunu dile getirmeliyim.

Teknolojik yapısı hakkında ufak değinmek gerekirse; Nodejs ile geliştirilmiş, temasında responsive desteği sunan, developer değilseniz kurulumu zor olan bir sistem (:

Her şeye rağmen hala Ghost sahibi olmak istiyorsanız sizi şöyle alalım. Benim bulutlarla azcık işim var geliyorum birazdan.

The Ghost Logo

Sen de Ghost blog sahibi ol!

Son söz,

Ghost'un kurulumunda büyük emeği geçen Yasin ve Bora'ya çok teşekkür ederim.

Takipte olalım ;)

comments powered by Disqus